Атлетико Мадрид разби с 3:0 като гост Хефате в мач от първия кръг на Ла Лига. Два гола за успеха вкара Алваро Мората, а веднъж се разписа Антоан Гризман. Жоао Феликс се отличи с хеттрик от асистенции.

"Дюшекчиите" започнаха силно срещата и поведоха още в 15-ата минута. Тогава Феликс намери Мората на границата на наказателното поле и испанецът с хубав удар вкара за 0:1. В края на първата част домакините бяха близо до изравнителен гол, но удар на Борха Майорал премина опасно покрай гредата.

В 59-ата минута гостите удвоиха аванса си. Феликс отново се отличи с хубав пас, извеждайки Мората на стрелкова позиция, а нападателят не сбърка - 0:2.

В 75-ата минута Антоан Гризман реши всичко в мача. Френският нападател получи пас от Феликс в наказателното поле, измъкна се от защитник и с удар в долния ляв ъгъл матира Давид Сория за трети път.