Атлетико Мадрид отново не успя да запише първи успех за 2019-а година. Тимът на Диего Симеоне завърши при 1:1 с Жирона на "Монтивили" в първа среща от 1/8-финалите за Купата на краля.

Антоан Гризман даде аванс на гостите с попадение в 9-ата минута - неговият удар се отби във вратаря на съперника Горка Ираисос. В 34-ата Антони Лосано изравни за домакините и остави реални шансовете им преди реванша на "Уанда Метрополитано" след седмица.

Така Атлетико все още няма победа срещу този съперник, след като и трите им срещи от Ла Лига до момента са завършили наравно. Така съперникът, срещу когото тимът на Диего Симеоне (4 равенства) е записал най-много мачове без успех, е именно каталуският Жирона.

Жирона - Атлетико Мадрид

източник: Gulliver/GettyImages

Атлетико все пак удари рано. В 9-ата минута Калинич подаде за Гризман, който стреля от границата на наказателното поле. Топката се удари в напречната греда, тупна пред голлинията и, след контакт с крака на вратаря Горка Ираисос, влезе в мрежата за 0:1.

В 34-ата Лосано изравни след хубав шут от около 20 метра. Нападателят на домакините към далечния ъгъл, докато вратарят Адан не успя да избие добре и насочи към собствената си мрежа.

В 79-ата Ираисос излезе извън наказателното поле, но подаде нескопосано към Томас. Халфът стреля мощно без забавяне, но топката прелетя покрай страничния стълб. До края двата тима не успяха да си вкарат нови голове.