Отборът на Атлетико Мадрид постигна много лесна победа като гост над Райо Валекано в мач от 3-ия кръг на Примера дивисион. Футболистите на Диего Симеоне се наложиха със звучното 7:0, като по този начин записаха един от най-големите резултати за сезона в Испания, въпреки че за изминали едва три кръга от началото му.

Поражението е първо за Райо Валекано през новата кампания.

Мачът започна отлично за тима на „дюшекчиите”, които поведоха в резултата още преди да са изминали две минути игра. Антоан Гризман даде преднина на Атлетико, а допуснатият гол допълнително стъписа домакините. Само четвърт час след първия съдийски сигнал Мемфис Депай покачи на 2:0 и до голяма степен предреши всичко в срещата твърде рано. Третия гол бе дело на крайния бранител Молина и дойде в 36-ата минута.

След почивката паднаха цели четири нови гола. Точни бяха Алваро Мрата на два пъти, Анхел Кореа и Йоренте.

След изиграването на три мача от началото на сезона в Испания, Атлетико има две победи и едно равенство, заемайки второто място след Реал Мадрид, чийто тим е с пълен актив от точки. Райо Валекано пък е осми с две победи и едно поражение.