Атлетико Мадрид постигна десета победа от началото на сезона в Ла Лига, след като се наложи с минималното 1:0 при домакинството на Алавес от 16-ия кръг на испанското първенство, което се игра на „Уанда Метрополитано“.

Победата за „дюшекчиите“ бе донесена от Фернандо Торес в 74-та минута. Столичани продължават да бъдат без загуба от началото на сезона. С победата над Алавес, Атлетико Мадрид излезе на второ място, след като изпревари Валенсия и е само на три точки зад лидера Барселона, който е и с мач по-малко.

Саул Нигес отправи хубав удар в 14-та минута, но топката премина на сантиметри над напречната греда на вратата на Алавес.

Дуарте отправи удар от разстояние в 21-та минута, който бе спасен от Ян Облак.

Кевин Гамейро пропусна да се разпише от много добра позиция в 26-та минута, но ударът му не бе точен.

Антоан Гризман се опита да изненада Пачеко с далечен удар в 47-та минута, но топката излезе в аут.

Атлетико Мадрид поведе в резултата в 74-та минута, когато Върсалко центрира в наказателното поле на Алавес, където топката бе засечена отблизо от Фернандо Торес и той я вкара в опразнената врата.

Вратарят на Алавес Пачеко направи много класно спасяване в 88-та минута, когато отрази удара на Гризман.

Атлетико Мадрид излезе на второ място с 36 точки, докато Алавес е 18-ти с 12 точки.