Атлетико Мадрид постигна трудна победа с 1:0 у дома над Бетис. Срещата беше от 27-ия кръг на Ла Лига. Единственото попадение в мача падна четири минути преди края на срещата и беше дело на Анхел Кореа в 86-ата минута.

С успеха "дюшекчиите" се утвърдиха на третото място във временното класиране с 54 точки. Андалусийци остават на пето място с 45 точки.

През първата част не се случи почти нищо интересно на терена. В 50-ата минута опасен удар с глава на Хосе Мария Хименес мина над вратата.

Малко след час игра Яник Ферейра Караско се озова сам срещу вратаря Руи Силва, но не успя да се разпише. В 72-ата минута гол на Коке беше отменен заради засада.

Така се стигна до 86-ата минута, когато Кореа се освободи и с хубав удар в левия ъгъл вкара единствения гол в срещата.