Атлетико Мадрид продължи с неубедителното си представяне от началото на сезона, след като завърши 1:1 при гостуването на третодивизионния Елче в мач от 1/16-финалите за Купата на Краля. „Дюшекчиите“ изпуснаха гол аванс, а в края на двубоя рискуваха дори да загубят срещата.

Старши треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне даде възможност за изява на голяма част от резервните си футболисти.

Томас Партей откри резултата в 17-та минута след асистенция на Хосе Хименес.

Атлетико Мадрид доминираше до края на първото полувреме, но много сериозни пропуски направиха Фернандо Торес и Лусиано Вието.

Елче успя да изравни резултата с гол от дузпа, която бе реализирана от Лоло в 52-та минута.

В последния четвърт час на срещата на два пъти се стигна до по-сериозни разбърквания в наказателното поле на Атлетико Мадрид, но домакините пропуснаха възможността да отбележат победно попадение.

Селта Виго се наложи с 2:1 при гостуването на Ейбар в пряк сблъсък между два от отборите от Примера дивисион. По този начин галисийците взеха добър аванс преди реванша на „Балаидос“.

Кабрал изведе Селта напред в резултата в 4-та минута.