Атлетико Мадрид победи с 3:0 у дома Валенсия. Срещата беше от 26-ия кръг на Ла Лига. Головете за "дюшекчиите" вкараха Антоан Гризман (23), Яник Ферейра Караско (49) и Тома Льомар (67).

С успеха столичани събраха 51 точки и заемат трето място във временното класиране. "Прилепите" са 17-и с 26 точки.

Gulliver/GettyImages
17 снимки

Двубоят започна с домакински натиск. В 20-ата минута Гиорги Мамардашвили трябваше да се справя с опасен удар на Мемфис Депай. Три минути по-късно Маркос Йоренте подаде към Антоан Гризман. Французинът успя да се освободи от двама защитници и с прецизен удар вкара за 1:0.

След половин час игра Уго Дуро прати топката във вратата. След намесата на ВАР обаче голът беше отменен заради нарушение в атака.

В 49-ата минута Родриго де Пол пусна към Ферейра Караско в наказателното поле, а белгиецът с удар в десния ъгъл удвои аванса на своите. Крайният резултат оформи Льомар, който засече подаване на Алваро Мората в наказателното поле.