Атлетико Мадрид разби Осасуна с 5:0 като гост. Със завоюваната победа „дюшекчиите“ се настаниха на четвъртата позиция в Ла Лига, място, което им дава право за участие в Шампионската лига през следващия сезон.

Головата фиеста стартира в 27-ата минута, когато Жоао Феликс се възползва от рикоширала топка и португалецът я вкара в горния десен ъгъл.

До края на първата част действията на терена не предвещаваха това, което ще се случи по-късно. Атлетико бе по-активният отбор, но Осасуна също създаде няколко опасности пред вратата на гостите.

В 56-ата минута Жоао Феликс отбеляза втория си гол в мача след асистенция на Диего Коща. Ситуацията бе разгледана от ВАР, но решението на Рикардо де Бургос Бенгоечеа остана непроменено.

В 79-ата минута Маркос Йоренте направи самостоятелен пробив и с удар в долния ляв ъгъл направи резултата класически.

Три по-късно Алваро Мората получи превъзходен пас и с плътен удар реализира четвърти гол за Атлетико.

В 88-ата минута Яник Ферейра Караско бе изведен отлично от Маркос Йоренто и с хладнокръвен удар оформи крайният резултат.