Отборът на Атлетико Мадрид победи като гост Реал Бетис с 1:0 в двубой от 15-я кръг на испанската Примера дивисион. Победният гол бе дело на Саул Нигес в 29-ата минута на мача. Воденият от Диего Симеоне състав бе без контузения Антоан Гризман.

Това бе трети пореден успех на Атлетико в Примера дивисион, а съставът заема третото място във временното класиране с 33 точки.

Първи и втори са Барселона и Валенсия със съответно 36 и 34 точки.

Тимът на Бетис пък е 11-и в подреждането в Испания с 18 точки, колкото имат Селта и Ейбар. Бетис не успя да стигне до победата в шести пореден двубой в първенството.

Домакините пропуснаха възможност още в 3-ата минута, когато Риад Будебуз отправи силен удар, но Ян Облак спаси.

Атлетико откри резултата в 29-ата минута. Шиме Вършалко намери Саул Нигес, за който остана по-лесното - да отбележи за 1:0.

В 42-ата Серхио Леон напредна в атака за домакините и стреля, но Облак предотврати опасността.

Бетис имаше още един шанс, когато в 60-ата минута Кристиат Тейо стреля опасно, но отново вратарят Ян Облак внимаваше и спаси.