Атлетик Билбао победи Валенсия с 2:1 на "Местайя" в срещата между двата тима от 21-вия кръг на Ла Лига. Така баските задълбочиха кризата при "прилепите", които записаха пета поредна загуба във всички турнири и общо шести мач без успех на сметката си.

Домакините първи откриха резултата в 17-ата минута, когато след размяна на двойни подавания в наказателното поле Илаиш Мориба продължи към Саму Кастийехо, който прати топката във вратата за 1:0.

В 30-ата минута обаче Атлетик възстанови равенството. Нико Уилямс получи в предни позиции и между четирима играчи на съперника успя да намери пространство и да стреля във вратата за 1:1.

В 40-ата минута късметът обърна гръб на домакините, след като изстрел с глава на Уго Дуро кацна на напречната греда.

В 72-рата минута обаче гостите изковаха победата си, вкарвайки втори гол. Ойхан Сансет овладя подаване на Иняки Уилямс и със страхотен шут отбеляза неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата за 1:2.

Така Атлетик събра актив от 32 точки и излезе на 7-ото място в класирането. Валенсия пък се свлече до опасната зона на 18-ата позиция с 20 точки.