Атлетик Билбао спечели с 2:0 баското дерби срещу Реал Сосиедад в среща от 29-ия кръг на испанската Ла Лига. В герой за победителите се превърна Иняки Уилямс, който се разписа по веднъж в двете полувремена. Така Атлетик събра актив от 43 точки и заема 7-ма позиция, докато Реал Сосиедад остава на 4-то място с 51 пункта.

Иняки Уилямс откри резултата в 33-ата минута, след като бе най-съобразителен в наказателното. Испанският национал овладя отбитата топка и с плътен удар я прати в мрежата. При отиграването останаха съмнения за игра с ръка, но след справка с ВАР и голът бе признат.

В 70-ата минута Иняки реши всичко в срещата. Нападателят завърши контраатака на Билбао с отличен удар под гредата и не остави никакви шансове на Ремиро.

До края на срещата футболистите на Реал направиха няколко сериозни пропуска и пропуснаха да върнат интригата.