Отборът на Атлетик Билбао разгроми Алмерия с 4:0 у дома в мач от 7-ия кръг на Ла Лига. В първото полувреме се разписаха Иняки Уилямс (10') и Ойхан Сансет (17'), а след това Нико Уилямс (62') и Микел Весга оформи крайното 4:0 от дузпа (84').

Домакините започнаха много силно и още в 10-та минута Иняки Уилямс се разписа във вратата на Алмерия. Този гол бе последван от още един, само седем минути по-късно. А второто попадение бе дело на Ойхан Сансет. 22-годишният халф се разписа, след като Оскар де Маркос демонстрира страхотния си поглед над играта и го намери в наказателното с извеждащо подаване.

Иняки Уилямс се разписа за втори път в 50-та минута, но гола му бе отменен заради засада. А класическото 3:0 оформи Нико Уилямс в 62-та минута.

Крайният резултат бе постигнат след като Микел Весга бе точен от дузпа.

Това е трета поредна победа за Билбао, която ги изпраща на временното трето място в Ла Лига.