Атлетик Билбао победи Осасуна с 3:1 като гст в мач от 19-ия кръг на Ла Лига. С победата баските се изкачиха на 10-ата позиция в класирането с актив от 27 точки, докато Осасуна е на 14-ата с пет по-малко.

Гостите стартираха по-добре и в 6-ата минута Алекс Беренгер стреля покрай лявата греда.

Домакините веднага реагираха и четири минути по-късно откриха резултата. Йон Монкайола центрира великолепно в наказателното поле, след което Кике Гарсия с глава отблизо реализира.

Баските вдигнаха оборотите в следващите минути и в 16-ата възстановиха равенството. Иняки Уилямс проби и центрира в наказателното поле, където Ойхан Сансет засече точно в мрежата на домакините.

В 25-ата минута Атлетик Билбао направи пълен обрат. Отново Ойхан Сансет бе на точното място и реализира.

Гостите бяха по-активният отбор през втората част и достигнаха до трето попадение в мача. Алекс Беренгер центрира превъзходно в наказателното поле, където Ойхан Сансет оформи своя хеттрик, реализирайки с прецизен удар.

До края на двубоя баските задържаха аванса си и заслужено завоюваха трите точки, а дълбоко в добавеното време играчът на Осасуна Чими Авила бе изгонен след втори жълт картон в рамките на две минути.