Атлетик Билбао изпусна да се поздрави с победата и записа трето поредно равенство в Ла Лига, след като завърши 1:1 при домакинството на Ейбар от 21-ия кръг на Ла Лига.

Домакините създадоха много сериозна опасност в 34-та минута, когато Маркел Сусаета центрира в наказателното поле на Ейбар, където Аритс Адурис стреля, но над напречната греда в аут.

Две минути по-късно Яго Ерерин направи решаващо спасяване, след като спаси удара с глава на Гарсия Кике.

Атлетик Билбао поведе в резултата в 50-та минута, когато Иняки Уилямс центрира в наказателното поле на Ейбар, където Аритс Адурис засече топката с глава и я вкара във вратата на Дмитрович.

„Лъвовете“ направиха нов много сериозен пропуск в 55-та минута, когато Раул Гарсия комбинира с Иняки Уилямс, но той стреля неточно.

Ейбар изравни резултата в 73-та минута с гол на Гарсия Кике.

Атлетик Билбао имаше възможност да стигне до победата, но в 81-та минута Унай Нунес от много изгодно положение не успя да намери очертанията на вратата на Ейбар.

Ейбар е на седмо място в Ла Лига с 29 точки, докато Атлетик Билбао е десети с 27 точки.