Атлетик Билбао победи с 3:2 Кадис при визитата си на "Естадио Рамон де Каранса". Загубата за "жълтите" идва само няколко дни след сензационната победа с 1:0 на "Камп Ноу" срещу Барселона.

След само 180 секунди игра баските поведоха с попадение на Раул Гарсия. Двадесет минути по-късно Икер Мунияин пропусна дузпа, но все пак, при добавката испанският нападател се реваншира за пропуска си от бялата точка и удвои. Микел Везга пък направи резултата 3:0 в 33-ата минута, с което уби всякаква надежда на домакините за нещо от срещата.

Втората част бе далеч по-добра за възпитаниците на старши треньора Серхио. Реализиралият на "Камп Ноу" - Лукас Перес, намали изоставането на Кадис в 56-ата минута. В 87-ата неговият колега в атака Рубен Собрино даде капка надежда на "жълтите" за точка от срещата. Четвърт час по-рано баските бяха останали с човек по-малко заради втори жълт и съответно червен картон на реализиралия третия гол - Везга.

С успеха Атлетик Билбао събра 48 точки на осмото място, докато техният съперник е седемнадесети с 31. Само точка по-надолу е първият отбор в опасната зона - Гранада.