Атлетик Билбао разби Реал Сосиедад с 4:0 в баското дерби на Ла Лига. Срещата беше от 25-ия кръг на Ла Лига.

„Лъвовете” изиграха много силен мач, като стигнаха до успеха с голове в последните 20 минути. Първо Дани Вивиан откри резултата в 69-ата минута, а три по-късно Ойан Сансет удвои. Иняки Уилямс направи преднината на своя отбор класическа в 82-ата минута, а крайният резултат оформи Икер Муниаин минута преди края.

С успеха Атлетик събра 37 точки и излезе на 8-о място във временното класиране, докато Реал Сосиедад е с точка повече.

В 29-ата минута Давид Силва игра с ръка в наказателното си поле, от което последва дузпа за “лъвовете”. Зад топката застана Икер Муниаин, който пропусна, след като Алекс Ремиро спаси.

В 69-ата минута по-добрата игра на домакините даде резултата и Дани Вивиан се разписа след центриране от корнер. Само три минути по-късно Атлетик удвои аванса си. Муниаин намери Ойан Сансет, който вкара за 2:0.

В 81-ата минута Иняки Уилямс направи преднината на своя отбор класическа, след като вкара на празна врата след пас на Беренгер.

Минута преди края на редовното време Сансет подаде към Муниаин, който се реваншира за пропуснатата дузпа с мощен удар в левия ъгъл за 4:0.