Алмерия спря серията си четири мача без успех в Ла Лига, след като победи Еспаньол с 3:1 в домакинството си от 19-ия кръг на първенството. Луис Суарес откри в 21-ата, а в 61-ата минута Лео Баптищао удвои. Франсиско Портийо оформи класиката в 77-ата минута, преди Хоселу да отбележи почетното попадение за гостите в добавеното време на срещата.

Домакините откриха резултата в 21-ата минута, когато Луис Суарес получи пас в наказателното поле, финтира защитник и стреля във вратата за 1:0.

В 61-вата минута Лео Баптищао достигна до една отскочила топка и успя да я насочи в долния ляв ъгъл за 2:0.

Алмерия направи класиката в 77-ата минута. Тогава Гонсало Мелеро изведе Франсиско Портийо на добра позиция, който реализира – 3:0.

Еспаньол все пак успя да отбележи почетно попадение в третата минута от добавеното време, когато се разписа Хоселу.

По този начин Алмерия събра актив от 22 точки и се изкачи до 11-ото място в класирането. Еспаньол пък вече е на 14-ата позиция с 20 точки, на три от опасната зона. В следващия кръг Алмерия гостува на Райо Валекано, докато Еспаньол приема Осасуна.