Алмерия победи с 3:1 Райо Валекано в мач от осмия кръг на испанската Ла Лига.

Домакините изковаха успеха още през първото полувреме, след като до 39-ата минута поведоха с класическото 3:0. Още в осмата минута Лукас Робертоне се възползва от група грешка на вратаря на гостите Диего Лопес и откри резултата. В 17-ата минута Сърджан Бабич успя да удвои резултата с хубав изстрел в глава. В 39-ата минута центриране отдясно в наказателното поле на Райо Валекано бе свалено с глава от Гонсало Мелеро към Ел Билал Туре, който се разписа за третото попадение.

15 снимки

В 81-вата минута Райо Валекано все пак вкара почетен гол, като при перфектно изпълнен ъглов удар Алехандро Катена насочи много силно топката с глава в левия ъгъл на вратата на домакините.

Няколко минути преди края на мача Адри Ембарба от Алмерия бе изгонен от терена за втори жълт картон.

С победата Алмерия се изкачи до 14-о място в класирането със 7 точки, Райо Валекано остава 10-и с 10 точки.