Алмерия постигна драматична победа с 3:2 домакинството си на Жирона в двубой от 10-ия кръг на испанската Ла Лига.

„Андалусийци“ решиха мача през първото полувреме, след което водеха с три гола.

Лео Баптистао откри резултата в 13-ата минута, а четири по-късно Ел Билал Туре удвои аванса на домакините. Адри Ембарба направи резултата класически в 38-ата минута.

След почивката обаче Жирона вдигна нивото и можеше да стигне дори до равенство. Родриго Рикелме се разписа само две минути след старта на втората част, а Кристиан Стуани вкара дузпа в 83-ата минута, но пропусна от бялата точка пет минути по-рано.

По този начин Алмерия вече има 10 точки и излезе от опасната зона за сметка именно на Жирона, който е 18-и с осем пункта. В следващия кръг андалусийци гостуват на Виляреал, докато Жирона приема Осасуна.