Тимът на Алавес записа победа с 2:0 като гост на Реал Валядолид в мач от 7-ия кръг на испанската  Ла Лига.

Мачът на „Естадио Хосе Сория” беше предрешен от червен картон на защитника на Валядолид Начо Мартинес в 21-вата минута. Тогава той фаулира излезлия сам срещу вратаря Лукас Перес. „Баските“ получиха дузпа при въпросната ситуация, но потърпевшият и бивш нападател на Арсенал я пропусна, нацелвайки напречната греда.

Численото предимство помогна на Алавес, който доминираше презцелия двубой до края. Гол на Перес не беше зачетен заради засада на негов съотборник при атаката малко по-късно.

Все пак гостите излязоха напред в 55-ата, когато Томас Пина заби кълбото под гредата на вратата на Роберто.

Пет минути преди края на двубоя попадение на Борха Сайнц подпечата успеха на гостите.

С тази победа Алавес вече е 15-и със седем точки, докато Валядолид е последен с три пункта. В следващия кръг Алавес приема Барселона, а Валядолид гостува на Виляреал.