Отборът на Валенсия допусна нова грешна стъпка в испанската Ла Лига. Този път „прилепите“ загубиха с 1:2 гостуването си на Алавес на „Мендисороса“, продължавайки негативната си серия в испанския елит. Тимът на Хосе Бордалас няма шампионатна победа вече 7 срещи, а последната такава дойде на 20 декември като гост на Леванте с 4:3.

🔚 ¡¡¡𝙁𝙄𝙉𝘼𝘼𝘼𝘼𝘼𝘼𝘼𝙇 𝙁𝙄𝙉𝘼𝘼𝘼𝘼𝘼𝘼𝘼𝘼𝙇 𝙁𝙄𝙉𝘼𝘼𝘼𝘼𝘼𝘼𝙇 𝙀𝙉 𝙈𝗘𝗡𝗗𝗜𝗭𝗢𝗥𝗥𝗢𝗧𝗭𝗔!!!

➕3⃣ ¡Qué 3 puntos más importantes, equipo! 💪#AlavésValencia #GoazenGlorioso 🦊 pic.twitter.com/rvMuWuFyOd

— Deportivo Alavés (@Alaves) February 13, 2022

Мамаду Лоум откри резулатата още пред да е изминал четвърт час игра. До почивката нямаше попадения, въпреки опитите за изравняване на гостите. Четвърт час след началото и на втората част дойде първата по-сериозна ситуация, като влезлят като резерва Браян Хил бе съборен в наказателното поле и след видео преглед бе отсъдена дузпа. Гонсало Гедеш застана зад бялата точка и възстанови паритета.

15 минути преди края на срещата, опитният нападател на Алавес – Хоселу реализира наказателен удар за своите, правейки резултата 2:1.

С победата домакините се доближиха до спасителния бряг и вече са 18-и с 20 точки. Три над тях е Майорка. Валенсия пък се отдалечи на шест пункта от шестия Виляреал и заема 12-а позиция, а в следващия кръг им предстои сериозно изпитание на „Местая“, където гостува Барселона.