В двубой от 22-ия кръг на Ла Лига Алавес победи Валядолид с 1:0 и изпревари съперника си в класирането. Победното попадение реализира Хоселу в 66-ата минута на срещата.

Домакините бяха по-активният тим през първата част, но гол така и не падаше. През втората част Алавес създаде първото опасно положение в 49-ата минута, но Лежун стреля право във вратаря от пряк свободен удар. Две минути по-късно гостите отвърнаха с опасен удар на Меса, но вратарят на Алавес не допусна топката в мрежата си.

Алавес откри резултата в 66-ата минута, а голмайстор стана Хоселу. До края на мача домакините пропуснаха да реализират нови попадения и да затвърдят успеха си, но все пак стигнаха до 3-те точки. След този успех Алавес е на 15-ото място с 22 точки, а Валядолид е точно над чертата с актив от 20 точки.