Нападателят на Валенсия Фернардо Мориентес ще отсъства около три седмици, след като контузи рамото си по време на снощния двубой на Испания срещу Исландия от евроквалификациите.

Мариентес със сигурност няма да може да вземе участие в първия четвъртфинален мач от Шампионската лига срещу Челси в Лондон следващата сряда, а не е ясно дали ще успее да се възстанови и за реванша.

„Той се нуждае от две седмици почивка, а след това и още една за рехабилитация,” разкри лекарят на испанския национален отбор Дженаро Борас.

Мориентес получи травмата, след като падна лошо в началото на второто полувреме. След неговата смята, нападателите на „Ла Фурия” не съумяха да вкарат гол, а единственото попадение в срещата реализира Андрес Иниеста за 1:0.