Валядолид постигна обрат с 2:1 при гостуването си на Ейбар, след като до 90-ата минута губеше в резултата. Отборът на Роналдо бе в криза, след като допусна четири поредни загуби.

Домакините поведоха в резултата чрез Фабиан Ореяна в 54-ата минута.

Последваха няколко пропуска на тяхната сметка, които можеха да решат мача.

В 87-ата минута нападателя на Валядолид Оскар Плано падна в наказателното поле и се наложи намесата на ВАР. Реферът даде дузпа за гостите, след като прецени, че вратарят е фаулирал съперниковия играч. Даниеле Верди беше точен и резултатът беше изравнен - 1:1.

В добавеното време груба грешка в защитата на Ейбар бе наказана от Серхи Гуардиола и Валядолид си тръгна с важни 3 точки.

Така Валядолид спря поредица от шест мача без победа в първенството, докато Ейбар не успя да спечели във втори пореден мач.

Във временното класиране Ейбар е в средата на таблицата, докато Валядолид е на четири точки от опасната зона.

В следващия кръг Ейбар гостува на Леванте, а Валядолид приема у дома Реал Сосиедад.