Отборите на Валенсия и Хетафе успяха да си осигурят минимална преднина в днешните си мачове от четвъртфиналната фаза на турнира за Купата на Краля.

„Прилепите” успяха да извоюват ценен успех с 1:0 на своя „Местая” срещу традиционно неудобния си съперник Атлетико Мадрид.

Единственото попадение отбеляза Давид Силва в 32-рата минута. Атлетико игра почти цял мач с човек по-малко след като Тиаго Мота бе изгонен в 25-тата минута за втори жълт картон.

В другия четвъртфинален сблъсък от днес Хетафе победи също с 1:0 като домакин тима на Майорка. Ценният гол за бившия отбор на Бернд Шустер бе дело на Рубен Де ла Ред.

Реваншите са след седмица, на 30 януари. Другите два четвъртфинала, които противопоставят Сантандер срещу Атлетик Билбао и Виляреал срещу Барселона, са днес.