Отборът на Хетафе записа втора победа в Испания, след успех с 1:0 над Малага в мач от 6-я кръг. Така двата тима се изравниха с по 6 точки на 11-а и 12-а позиция в Примера дивисион.

Победното попадение бе дело на Мичел в 25-ата минута. 26-годишният полузащитник се възползва отлично от подаване на Карим Йода и вкара за 1:0.

Двата тима изиграха един не особено интригуващ сблъсък, като през първото полувреме почти нямаше голови възможности, освен попадението. Гостите имаха леко преимущество и пробваха контраатаки срещу Хетафе. Домакините владееха повече топката през второто полувреме и успяха да стигнат до трите точки.

В допълнителното време, дадено от съдията защитникът на Малага Уелингтън получи втори жълт и съответно червен картон и двубоят приключи преждевременно за него.