Барселона продължи серията си без загуба от началото на сезона след като в среща от 5-тия кръг победи категорично Реал Сарагоса с 4:1 на своя „Ноу Камп”.

В герой на срещата за пореден път се превърна аржентинският суперталант Лионел Меси, който се отличи с два гола.

Още в 4-тата минута Меси вкара с прецизен удар след центриране на Тиери Анри.

Само 5 минути по-късно Запатер възстанови равенството, но 60 секунди по-късно отново аржентинското чудо Меси бе в прегръдките на съотборниците си след втория си гол в срещата.

В 21-вата минута Андрес Иниеста увеличи преднината на каталунците след пас на Деко, който направи асистенцията и за втория гол на Меси.

Точка на спора сложи Рафаел Маркес в 46-тата минута. Той вкара топката с глава в опразнената врата, след като преди това удар на негов съотборник остави на земята бившия вратар на Реал Мадрид Сезар.

В игра отново влязоха младите надежди на Барса Джовани Дос Сантос и Бойна Къркич. Роналдиньо пък за пореден път не бе в групата за мача.

С тази победа каталунците излязоха на 3-то място във временното класиране с 11 точки, с една по-малко от лидерите Виляреал и Валенсия.