Лео Меси наниза хеттрик, Нистелрой заби два гола, а Барселона и Реал не успяха да излъчат победител в „Ел Класико” завършвайки 3:3. Равенството бе приемлив изход и за двата тима предвид тежкото фиаско, което претърпяха през седмицата в Шампионската лига.

Мачът започна много вихрено – за по-малко от половин час паднаха четири гола.Още в 5-та минута Рууд Ван Нистелрой шокира феновете на "Камп Ноу". Игуайн проби отляво, Тюрам не успя да изчисти и холандската машина за голове от дъгата на наказателното поле изпрати топката в левия ъгъл на вратата на Валдес - 0:1. Радостта на „кралете” трая само пет минути – в 11-та Ето'о намери Меси от дъгата на наказателното поле, младия аржентинец бе оставен непокрит в пеналта отдясно по атаката на Барса и с техничен удар с левия крак прати топката покрай Касияс в долния му десен ъгъл 1:1 Само 120 секунди по-късно Реал отново излезе напред в резултата - Олегер подсече нахлуващия в наказателното поле Гути и съдията отсъди дузпа в полза на „белия балет”. Нистелрой бе хладнокръвен от бялата точка, вкарвайки втория си гол в мача и 14 в Примера - 1:2. В 28-та минута Меси не остана по-назад и също отбеляза втори гол - Роналдиньо проби отляво, направи двойно с Ето'о стреля, вратарят Касияс изби, но топката попадна в Меси, който от 10 метра я изпрати във вратата на Реал - 2:2. В края на първото полувреме драмата стана пълна след като съдията Ундиано Маленко показа втори жълт картон на Олегер Пресас и защитникът на Барса пое преждевременно към съблекалните.

През второто полувреме Реал имаха повече чисти голови положения, но те бяха пропилени от Нистелрой. Все пак логичното възтържествува в 73-та минута – Гути центрира от пряк свободен удар отдясно на вратата на Бареслона, сложи топката на главата на Серхио Рамос и той вкарва - 3:2 за Реал. След гола футболистите на Франк Рийкард вдигнаха оборотите и стигнаха до няколко удобни положения, които обаче не успяха да реализират. За да дойде отново момента на Меси – Роналдиньо намери аржентинското дете чудо, той свали по гръб Елгера пред наказателното поле, нахлу на скорост и изравни – 3:3.

Барселона: Валдес – Олегер, Тюрам, Маркес (81-Гудьонсен), Пуйол – Шави, Иниеста, Деко (70-Белети№ – Меси, Роналдиньо, Ето’о (45-Силвиньо)

Реал: Касияс – Торес, Елгера, Рамос, Салгадо – Гаго, Диара, Гути (81-Де ла Ред), Игуайн – Ван Нистелрой, Раул (61-Робиньо)

Жълти картони: Маркес, Олегер, Шави, Деко (Барселона); Салгадо, Рамос, Диара, Нистелрой, Гаго (Реал)

Червен картон: Олегер (Барселона)

Главен съдия: Ундиано Маленко.

След този мач Барса се изравни по точки с лидера Севиля с по 50, а Реал е четвърти с 44 точки.