Мартин Петров заедно със своя Атлетико Мадрид ще участват в турнира Интертото, за да стигнат до Купата на УЕФА. Това стана ясно, след като „дюшекчиите” победиха с 2:1 като гост Осасуна, но Сарагоса направи 1:1 при гостуването на Рекреативо, а Виляреал победи с 1:0 Севиля.

По този начин „жълтата подводница” завършва сезона на 6-то място, Сарагоса са 7-ми, а Атлетико са 8-ми.

Мартин Петров започна като титуляр и игра до 79-та минута, когато бе сменен от Хурадо. Резултатът откри Макси Родригес в 37-та минута. В самото начало на второто полувреме Саво Милошевич изравни резултата, но Монреал в 51-та донесе победата за гостите.

Рекреативо и Сарагоса завършиха 1:1, като първо домакините поведоха чрез гол на Гереро в 3-та минута, но в 75-та Диего Милито изравни и донесе скъпоценната точка за арагонци. Червен картон от гостите получи Жерар Пике в 62-та минута.

Виляреал победи с 1:0 Севиля на стадион „Рамон Санчес Писхуан”. Победният гол отбеляза Фуентес в 50-та минута.