Мартин Петров направи официалния си дебют за Еспаньол в мача срещу Сарагоса от 21-вия кръг на Примера дивисион, завършил 0:0. Българинът се появи в игра в 76-а минута на мястото на получилия контузия Кристиан Гомес.

Малко след това Еспаньол остана с човек по-малко на терена заради втори жълт картон на Хави Лопес, но само 3 минути по-късно численото равенство бе възстановено, тъй като Кристиан Сапунару от състава на гостите също си изкара втори жълт картон и така двата отбора доиграха мача с 10 души.

Иначе домакините са тези, които могат да съжаляват повече за изпуснатите две точки, но каталунците се отбраняваха добре и успяха да удържат равенството.

В класирането Сарагоса е на 13-а позиция с 23 точки, а веднага след него е Еспаньол с 22, на 4 от зоната на изпадащите.