Малага постигна първа победа от началото на сезона в испанското първенство. „Аншоата“ спечели с 3:1 домакинството си на Реал Сосиедад от седмия кръг на Примера дивисион на „Ла Росаледа“.

Домакините бързо отбелязаха две попадения чрез Чарлес в 4-та и 7-та минута.

Агиретче върна едно попадение в 14-та минута и намали пасива на баските.

Малага завърши мача с човек по-малко, след като Тисоне бе изгонен за втори жълт картон в 71-та минута.

Чарлес оформи своя хеттрик в 89-та минута и по този начин гарантира първия успех на Малага от началото на сезона.

„Синьо-белите“ излязоха от зоната на изпадащите, след като събраха актив от 6 точки и се намират на шестнайсто място, докато Реал Сосиедад е със същия актив от точки, но заради по-добрата голова разлика се намира на петнайста позиция.

Ейбар се наложи с 2:0 при гостуването на Лас Палмас и продължава силното си представяне от началото на сезона.

Баските бяха без победа в последните четири мача, в които записаха три равенства, но с головете на Берхон в 7-та минута и Бастон в 62-та успяха да се поздравят с успеха на стадион „Гран Канария“.

Ейбар се намира на седмо място във временното класиране с 12 точки, докато Лас Палмас е седемнайсти с 5 точки.

Еспаньол направи ново разочароващо представяне и загуби с 1:2 при домакинството на Спортинг Хихон.

Ален Халилович изведе Спортинг напред в резултата в 10-та минута.

Фелипе Кайседо пропусна дузпа за Еспаньол в 40-та минута.

Кайседо все пак изравни резултата в 62-та минута.

Менендес донесе победата за тима от Хихон с гол в добавеното време на мача.

Спортинг се изкачи на десета позиция в класирането с 8 точки, а Еспаньол е девети с 9 точки.

Гранада и Депортиво Ла Коруня завършиха 1:1.