Отборът на Малага победи с 3:1 като гост тима на Райо Велекано в мач от 29-я кръг на Примера дивисион. Победата се отрази отлично на възпитаниците на Мануел Пелигрини, които в предишния кръг загубиха от Еспаньол с 0:2, а само след броени дни ще се изправят срещу Борусия Дортмунд на четвъртфиналите за Шампионската лига.

Домакините имаха превъзходство по отношение на владение на топката през всичките 90 минути и закономерно отправиха и повече удари към противниковата врата. Противно на това, Малага излезе напред в резултата в 21-ата минута, след хубав гол на Уелингтон. Десет минути след това, в 31-ата минута, Пити изравни – 1:1.

В 55-ата минута Жулио Баптища покачи за своите за 2:1, след хубава асистенция на Педро Моралес. Последният бе футболистът, който оформи крайното 3:1, възползвайки се от подаване на Франсиско Солер.

След този мач Малага се изкачи на 5-та позиция с 47 точки, като Валенсия е с мач по-малко. Райо Велекано е 9-ти с 41 пункта.