Отборът на Малага, който се представя отлично през този сезон, очаквано спечели трите точки при гостуването си на опашкаря Расинг Сантандер. Гостите се наложиха с резултат 3:1 и се изкачиха с една позиция във временното подреждане и вече заемат петото място. Футболистите на Сантандер пък вече са последни с актив от едва девет точки.

И трите гола в срещата паднаха през второто полувреме. Първо Иско откри в полза на Малага три минути след подновяването на играта, а в 66-ата минута Гонзалес от състава на домакините ви вкара автогол, което допълнително улесни задачата на гостите.

Последва отпускане, което доведе до намаляване на резултата, когато Арана вкара за 1:2 в 70-ата минута. Фернандес сложи точка на спора, оформяйки крайния резултат минута преди края.