Малага почти спря Севиля за третото място в Примера дивисион, като го победи с 4:2 в андалусийско дерби от 35-ия кръг. Малага не се бори реално за нищо в първенството, но си направи удоволствието да удари регионалния съперник, като го остави на четвъртата позиция и с три точки /68/ по-малко от третия Атлетико М.

Третата позиция осугирява участие на испанския представител директно в групите на Шампионска лига, докато четвъртият ще трябва да играе в квалификационните кръгове.

Малага пък е 12-и с 42 точки на сигурно място в класирането.

Малага - Севиля 4:2

източник: БГНЕС

Севиля няма победа в петте си последни гостувания, а общо през сезона от 18 мача далеч от дома е спечелил седем.

Хората на Сампаоли се провалиха, въпреки дубъла, който записа Бен Йедер с попаденията си в 30-ата и 58-ата минута.

Хората на легендата на Реал Мичел накараха защитата на Севиля да се пропука по всички параграфи. Местното момче Форнал вкара страхотен гол отдалеч за Малага в 38-ата минута.

Сандро се възползва от грешка на Пареха за гола си в 51-ата минута. После Сандро намери Диего Йоренте в дълбочина и той направи резултата 3:2. В 89-ата Сандро пропусна дузпа, но Хуанкар последва топката и я прати в мрежата на Севиля за крайното 4:2.