Отборът на Малага се разправи по категоричен начин с Атлетико Мадрид в мач от първия кръг на Примера дивисион. На своя стадион „Ла Росаледа” андалусийците постигнаха класическа победа с 3:0 срещу Атлетико Мадрид.

Мачът започна сравнително равностойно. В 28-та минута съдията Мунис Фернандес изгони старши треньора на Атлетико Мадрид Абел Ресино от скамейката заради непристойното му поведение и бурните му протести срещу няколко решения на арбитъра.

В 34-та минута Малага поведе в резултата, след като Дуда намери добре Ба и той направи безпомощен Асенхо.

През второто полувреме Малага вкара още два гола на Атлетико Мадрид, след като се разписаха Ману в 61-та минута и юношата на Барселона Шави Торес в 89-та минута.