Отборът на Малага се наложи с 4:0 над Райо Велекано в мача от 9-я кръг на Примера дивисион.

Срещата бе сравнително равностойна що се касае до владение на топката, но Малага показа доста по-концентрирано отношение, особено в решителните моменти, което се отрази и на резултата.

Наказателната акция на Малага стартира още от 1-ата минута на срещата, когато Самуел Кастийехо овладя добре топката в наказателното поле, след фин пас, но така и не успя да намери целта. Само няколко минути по-късно Нордин Амрабат имаше възможност да открие, но отново без успех, за да се стигне до 6-ата минута, когато именно Амрабат комбинира добре със Самуел, който не сгреши за 1:0.

В 21-ата минута Виторио Антунес игра по отличен начин с Серхи Дардер, а той безкомпромисно покачи на 2:0.

Точно преди края на първите 45 минути Нордин Амрабат показа добър поглед върху играта, подаде към Хуанми, а той направи преднината на тима си класическа.

След почивката в 48-ата минута Антонио Амайя задържа в наказателното поле Алварес, а главният съдия посочи бялата точка. Нордин Амрабат пое отговорността, като покачи на 4:0, а така оформи и крайния резултат.

Събитията по терена до края на мача бяха сравнително спокойни, без особено интересни ситуации и пред двете врати.

В класирането Малага е на 7-о място с 15 точки, а Райо е 9-и с 11.