Отборът на Малага победи Валядолид с 3:1 в среща от 24-я кръг на Примера дивисион, с което успя да измести Валенсия от петото място в класирането. „Летящите мишки” обаче могат да се върнат на позицията си, ако успеят да надиграят Ла Коруня в последния мач от кръга в Испания.

Малага се наложи като гост с 3:1 след попадения на Алберт Луке в 7-та и на Антонио Апоно от дузпа в 29-та минута. Енок Хойтом даде надежди на домакините с попадение в 82-та минута, но Начо Перес оформи крайното 3:1 в полза на Малага с гол две минути преди края.

В друг мач от кръга Рекреативо Уелва не се възползва от численото си предимство и завърши 1:1 като домакин срещу Алмерия. Двата отбора са застрашени от изпадане в Сегунда дивисион.

По-късно тази вечер Хетафе приема Атлетик Билбао, а Валенсия гостува на Депортиво Ла Коруна в последни срещи от 24-ия кръг.