Отборът на Малага излезе начело в испанската Примера дивисион поне до утре, когато са останалите мачове от третия кръг на първенството. Малага се наложи минимално с 1:0 при гостуването си на Сарагоса и събра актив от седем точки. Единственият гол в срещата реализира Камачо в 56-ата минута на срещата.

В друг мач от днес Селта също взе трите точки, побеждавайки с 2:0 Осасуна. Головете са победителите вкараха Аспас и Бермехо в последната минута. Гостите от Осасуна, които заемат последното място в групата доиграха мача с десет човека.

Новакът Ла Коруня и Хетафе не успяха да излъчат победител в двубоя по между си, завършвайки при резултат 1:1. Домакините поведоха още в 6-ата минута чрез Рики, но Барада изравни 20 минути по-късно, а този резултат се запази до последния съдийски сигнал.

В последен мач от деня, Майорка спечели трудно трите точки при домакинството си на Реал Сосиедад. Трите точки за победителите осигури Виктор 15 минути преди края.