Малага зарадва феновете си с победа в последния кръг от сезона. Андалусийците победиха с 1:0 у дома Леванте в мач без значение.

И двата тима отдавна си бяха постигнали целите и нямаха за какво да играят, освен за честта си. Точно затова успехът беше важен за феновете.

Единственото попадение за домакините в този мач отбеляза Франсиско Портийо. Той беше точен в 60-ата минута.

До края на мача имаше време и за червен картон. Той беше за Папакули Диоп от състава на Леванте, който беше изгонен в 80-ата минута за второ официално предупреждение.

Така Малага завърши сезона в Испания с актив от 45 точки. Преди изиграването на останалите мачове от последния кръг в Примера дивисион, това отрежда 11-а позиция на тима.

Леванте пък остана с 48 точки и по всичко личи, че ще завърши кампанията на 9-а позиция, освен ако не бъде изпреварен от градския съперник Валенсия.