Майорка записа уникален обрат с 2:1 в гостуването на  Хетафе в последния кръг на Ла Лига. Домакините откриха резултата с гол на уругваеца Гастрон Алварес в 48-ата минута. Косоварът Ведад Муриджи даде тон за обрата, вкарвайки в първата минута на добавеното време на мача. Само 120 секунди по-късно Пабло Мафео донесе трите точки за гостите.

Така футболистите на Майорка успяха да изпратят с победа своя треньор Хавиер Агире, който си тръгва от клуба.

Давид Сория Хетафе

източник: Gulliver/GettyImages

Мачът ще се запомни и с тежката контузия на вратаря на Хетафе - Давид Сория, след сблъсък с Ларин на границата на наказателното поле. На терена влезе дори линейка, а стражът бе закрит с покривало и не се виждаше колко тежко е състоянието му. След като в продължение на повече от 10 минути му бе оказвана помощ, Сория в крайна сметка напусна терена на собствен ход, макар и отново прикрит.