Каталунският лидер Карлес Пучдемон не пропусна да отбележи победата на Жирона над Реал Мадрид (2:1) в десетия кръг на Ла Лига.

Пучдемон пусна две публикации в twitter, с които отбеляза успеха на новаците в Примера дивисион.

Тимът от Каталуня стигна до успеха, въпреки че още в 12-ата минута бе в ролята на догонващ, след като Иско откри за гостите.

През второто полувреме обаче домакините стигнаха до пълен обрат след попадения на Кристиан Стуани и Порту съответно в 54-ата и 58-ата минути, като при втория гол на Жирона останаха сериозни съмнения за засада.

До края на срещата каталунците удържаха аванса си, записвайки втора поредна победа в първенството. От своя страна Реал записа втора загуба от началото на сезона в Ла Лига, като тимът на Зинедин Зидан вече изостава на 8 точки от лидера Барселона.