Започналият по отличен начин сезона в Ла Лига отбор на Леванте отстъпва позиции, след като вече в шест поредни мача няма победа. Леванте завърши 1:1 като домакин при домакинството на Расинг Сантандер в мач от 22-я кръг на испанското първенство.

Домакините поведоха с гол на Аруна Коне в 23-та минута, но Расинг Сантандер изравни резултата в 61-та минута чрез попадение на Арана.

В много зрелищен мач Атлетик Билбао и Еспаньол завършиха 3:3. Двубоят бе изпълнен с обрати.

Първо домакините поведоха с 1:0 след гол на Де Маркос в 26-та минута, но Ромарик в 33-та изравни резултата.

Еспаньол излезе напред в резултата в 48-та минута след попадение на Владимир Вайс.

С голове на Фернандо Йоренте в 58-та минута и Хави Мартинес в 65-та, баските направи резултата 3:2.

Албин донесе точката за каталунския отбор с попадение в допълнителното време на мача.

Майорка постигна важна победа с 1:0 при домакинството на Бетис.

Единственият гол в срещата отбеляза Кастро в 24-та минута.

Двата отбора завършиха мача в намалени състави, след като първо Марио от тима на Бетис бе изгонен за втори жълт картон в 75-та минута, а Рамис и Касадесус от отбора на Майорка също напуснаха терена заради червени картони в заключителните секунди на срещата.