Отборът Леванте записа второ поредно реми в Ла Лига, след като в мача от 17-ия кръг направи 0:0 с Леганес.

Така след като си поделиха по една точка Леганес събра 21 и се изкачи на осмото място в класирането. Леванте е 15-и с 18.

Домакините организираха първата по-сериозна атака в 8-ата минута. Прецизно подаване намери непокрит Хосе Кампана, чийто удар с глава обаче мина малко над напречната греда.

Леганес отговори в 28-ата минута. Иван Куейар получи страхотно подаване, овладя добре топката, но опасният му изстрел бе отразен от Ойер, който изпъкна със страхотно спасяване.

В 34-ата минута попадение на гостите не бе зачетено заради засада.

След почивката Леганес остана с човек по-малко, след като Нордин Амрат получи втори жълт картон в 68-ата минута.

До края двубоят се доиграваше, като не се стигна до чисти голови положения и резултатът остана непроменен. В продължението на срещата числовото равенство на двата състава бе изравнено. Хосе Кампана изгоря с втори жълт картон в 4-ата минута на добавеното време.