Леванте почти си осигури място в елита на испанския футбол за следващия сезон, след като победи изпадащия Лас Палмас с 2:1 с двама души по-малко. Валенсианците са с осем точки пред първия под чертата Депортиво Ла Коруня и с десет пред Лас Палмас, а опашкарят в класирането Малага вече е с 14 пункта пасив.

До края на сезона остават седем кръга. Леванте поведе с гол на Коке в 35-та минута, а Лас Палмас, който няма победа от 5-и февруари насам, изравни в 50-та. Първият голмайстор на домакините напусна игра с втори жълт картон четири минути преди края на редовното време и гостите се впуснаха в атака, но забравиха за защитата и Леванте вкара втори гол.

Кампаня получи пас в наказателното поле във втората минута на добавеното време и изпрати топката в далечния ъгъл с фалцов удар за крайното 2:1. Леванте завърши мача с девет души на терена, след като Рубен Рочина беше изгонен от игра с директен червен картон след победния гол на Кампаня.