Леванте разби Райо Валекано с 4:1 в двубой от 36-ия кръг на Примера. С това поражение Райо загуби почти всички шансове за спасение, след като заема 19-ото място с 31 точки и мач повече от конкурентите си Валядолид, Жирона и Селта.

Още в 9-ата минута на срещата Борха Майорал пробва удар към вратата на съперника, но тя не намери целта. Все пак пет минути по-късно неговият съотборник Хосе Кампаня матира вратаря на Райо Валекано и откри резултата, след неумела намеса на бранител на гостите.

В 30-ата минута Моралес пропусна от дузпа, след като вратарят отрази удара му, който беше насочен към центъра на вратата. Домакините стигнаха и до втори гол преди почивката, за да удвоят преднината си.

Гостите се върнаха в двубоя с гол на Гарсия в 71-ата минута, който от 6 метра нямаше как да сбърка.

Райо остана с човек по-малко след като Емберда беше изгонен в 82-ата минута на срещата. До края на двубоя гостите загубиха съпротивителните си сили и допуснаха нови два гола във вратата, а точни бяха Джейсън и Барди.

След този успех Леванте е на 15-ото място с актив от 40 точки.