Отборът на Леванте нареди втора поредна победа в Ла Лига. „Гранотас“ победиха с 1:0 Хетафе в гостуването си от осмия кръг на Ла Лига.

Единственият гол в мача бе дело на Енис Барди, който не точен през второто полувреме.

Първата част премина в спокойно темпо без много положения и пред двете врати. Единствената по-любопитна ситуация бе в полза на гостите. Санжин Пърчич получи добро подаване и отправи мощен изстрел от дистанция. Топката обаче прелетя на сантиметри покрай левия стълб.

След почивката Леванте поведе. Гостите получиха право да изпълнят фаул фронтално на вратата на разстояние над 20 метра. Енис Барди отправи много прецизен изстрел, който влетя в горния ляв ъгъл на Сориа за 1:0.

До края на двубоя Леванте можеше да удвои аванса си, но изстрел на Тоно се отби в левия стълб.

Домакините не успяха да завършат в пълен състав, след като Франциско Портийо получи директен червен картон в първата минута на добавеното време.

В класирането Леванте се изкачи до десетото място с 10 точки, а Хетафе е 13-ти с 9.

В деветия кръг Леванте гостува на Реал Мадрид, а Хетафе ще направи визита на Райо Велекано.