Снощи се изиграха първите мачове от полуфиналните плейофи за влизане в Ла Лига. Леванте победи с 3:1 като гост Албасете, а Ейбар и Алавес завършиха наравно – 1:1.

Леванте показа завидна ефективност при визитата си на Албасете. Тимът от Валенсия се оказа догонващ в 18-ата минута след гол на Мохамед Джетей, но в 30-ата Хорхе де Фрутос изравни, а в 34-ата авторът на попадението за домакините Джетей си заби автогол. В 56-ата минута най-добрият в състава на Леванте - Де Фрутос, доближи още повече "жабите" до финала в битката за промоция.

Ейбар влезе като фаворит в двубоя срещу Алавес и създаде доста положения, но не успя да вземе преднина преди реванша. Гостите изненадващо поведоха още в 9-ата минута с попадение на Мамаду Сила, а Стоичков изравни в добавеното време на първата част след асистенция на Густаво Бланко.