Леванте измъкна трите точки при гостуването на Сарагоса от 16-я кръг на Примера дивисион, като победи с минималното 1:0.

Леванте започна силно срещата и след удар на Баркеро в 12-та минута топката срещна гредата.

Леванте поведе с 1:0 в 19-та минута с гол на Рубен Гарсия.

Сарагоса можеше да изравни резултата в 24-та минута, но ударът на Пощига бе отразен от Мунуа.

През второто полувреме натискът на футболистите на Сарагоса бе осезаем, но не успяха да стигнат до изравнително попадение.

Домаките на два пъти имаха претенции за дузпа в последните минути на срещата, но съдията Иглесиас Виянуева подмина ситуациите.

В първата минута на добавеното време на срещата Лей бе изгонен за втори жълт картон и Леванте завърши мача в намален състав.

След успеха Леванте се намира на пето място с актив от 27 точки, а Сарагоса остана на тринадесето място с актив от 19 точки.