Тимовете на Леванте и Елче завършиха 1:1 в мач от 10-ия кръг на Ла Лига. Домакините откриха резултата през първата част, но не съумяха да задържат аванса си и гостите изравниха през второто полувреме.

Леванте създаде първата по-сериозна опасност пред вратата на съперника с удар на Мелеро в 11-ата минута, но вратарят изби в корнер. След центрирането от корнера Мелеро с глава откри резултата.

В 64-ата минута на двубоя след отлично изпълнение на свободен удар Тете Моренте беше на точното място и възстанови равенството.

До края на двубоя въпреки опитите и на двата тима да стигнат до победен гол това не се случи и срещата закономерно завърши 1:1.

В класирането Леванте е на 17-ото място с актив от 7 точки, колкото имат Уеска и Селта Виго, но с мач по-малко от Уеска. Елче е на 7-ото място с 12.