Валенсия записа лесна победа с 3:0 над новака в Пирмера Дивисион Реал Мурсия и се изравни по точки с Барселона във временното класиране в първенството.

„Прилепите” стигнаха до класиката пред 55 000 зрители на своя „Местая” в среща от 12-ия кръг на местния шампионат. Още в 12-та минута Иван Елгера откри резултата. Това бе и първият гол за бившия защитник на Реал Мадрид с фланелката на Валенсия в Примера.

Домакините предрешиха двубоя в средата на първото полувреме. В 26-та минута Давид Вия вкара първото си попадение в мача, правейки резултата 2:0. Футболистите на Роналд Куман изпуснаха още няколко възможности за гол до края на полувремето.

6 минути след подновяването на играта Вия дублира дублира попадението си и реши всичко в мача.

След този успех Валенсия е на 4-то място с 24 точки – колкото има и втория Барселона. Виляреал е със същия актив, но е с мач по-малко от двата тима. Лидер в Примера е Реал Мадрид с 25 точки.